تحقیقات هند از تغییرات حریم خصوصی واتس اپ

تحقیقات هند از تغییرات حریم خصوصی واتس اپ

به گزارش الف دانلود دیده بان رقابت هند با بیان این که واتس اپ، قوانین ضد انحصارطلبی را نقض کرده است، دستور داد از تغییرات سیاست حریم خصوصی این سرویس پیام رسان تحقیق شود.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، واتس اپ در ژانویه اعلام نمود سیاست حریم خصوصی خویش را به روزرسانی می کند تا بتواند بخشی از اطلاعات کاربران را با فیسبوک – شرکت مادر خود – و سایر زیرمجموعه های این شرکت به اشتراک بگذارد. این تصمیم سبب انتقاد جهانی گسترده ضد این سرویس پیام رسان همچون در هند شد که با بیشتر از ۵۰۰ میلیون کاربر، بزرگترین بازار واتس اپ به حساب می آید.

این دستور ضد انحصارطلبی در شرایطی صادر شده که واتس اپ مقرر است خدمات پرداخت دیجیتالی خویش را به میلیونها کاربر هندی توسعه دهد.

کمیسیون رقابت هند اعلام نمود واتس اپ از قوانین رقابتی تخطی کرده است. دیده بان ضد انحصارطلبی هند در دستور ۲۱ صفحه ای از واحد تحقیقاتش خواسته است تحقیقاتی در اینباره انجام داده و تا ۶۰ روز دیگر گزارش مربوط را ارائه نماید. چنین تحقیقاتی معمولا چندین ماه زمان می برد.

این دیده بان هندی اعلام نموده است رفتار واتس اپ در اشتراک گذاری اطلاعات کاربران با فیسبوک و زیرمجموعه اش به شکلی است که نه کاملا شفاف است و نه بر اساس رضایت داوطلبانه و خاص کاربر است و به نظر می آید برای کاربران غیرمنصفانه است.

کمیسیون رقابت هند اعلام نمود واتس اپ به این نهاد اعلام نموده که به روزرسانی سیاست حریم خصوصی که از ماه مه اجرایی می شود، هیچ نگرانیهای حریم خصوصی را برنخواهد انگیخت.

بر اساس گزارش رویترز، آمار شرکتهای تحقیقاتی نشان داده است در هند کاربرانی که نگران حریم خصوصی هستند، اپلیکیشنهای رقیب مانند سیگنال و تلگرام را دانلود کرده اند.
1400/01/06
13:28:07
0.0 / 5
1034
تگهای خبر: اپل , تحقیقات , تلگرام , خدمات
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
الف دانلود