مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران عنوان كرد

استفاده از پسماندهای میدان مركزی میوه و تره بار برای تولید كمپوست

استفاده از پسماندهای میدان مركزی میوه و تره بار برای تولید كمپوست

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از کاهش چشم گیر ورود ضایعات حجیم به آرادکوه و استفاده از پسماندهای میادین میوه و تره بار برای تولید کمپوست اطلاع داد و این اقدامات را بخشی از اجرای طرح کاپ دانست.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، صدرالدین علیپور ضمن اشاره به اجرای طرح کاپ به منظور کاهش تولید پسماند و هزینه های حمل و نقل و دفع پسماندهای تولیدی اظهار داشت: از آذرماه سال قبل مدیریت متمرکز پسماندهای حاصل از هرس درختان و پسماندهای حجیم شامل چوب، تیر و تخته، مبل و... به پیمانکار بخش خصوصی در محل سایت آزادگان واگذار شد.

وی افزود: بر این اساس از آغاز آذرماه از ورود حدود ۷۵۰۰ سرویس ضایعات حجیم و چوب و سرشاخه به مرکز دفع آرادکوه و چهاردیواری های مناطق جلوگیری شده است. بیشترین آمار ساماندهی پسماندهای حجیم در ارتباط با اسفندماه سال قبل با حدود ۵ هزار سرویس و تناژ تقریبی ۷۰۰۰ تُن انواع چوب و سرشاخه است.

ایشان در ادامه به استفاده از پسماندهای میدان میوه و تره بار اشاره نمود و اضافه کرد: با هدف تأمین رطوبت و تسریع در فرآیند تولید کمپوست و افزایش کیفیت محصول نهائی، انتقال روزانه حدود ۳۰ تُن از پسماندهای میدان مرکزی میوه و تره بار را به صورت آزمایشی در دستور کار قرار دادیم.
علیپور تصریح کرد: در صورت موفقیت، مقرر است در آینده روزانه ۱۰۰ تُن پسماند میدان مرکزی میوه و تره بار به صورت متمرکز مدیریت و از ورود آنها به مرکز آرادکوه جلوگیری شود.
منبع:

1400/01/13
15:42:11
0.0 / 5
590
تگهای خبر: سازمان , سایت , سرویس , كیفیت
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
الف دانلود