نصب نرم افزار روسی در همه گوشیهای روسیه الزامی شد

نصب نرم افزار روسی در همه گوشیهای روسیه الزامی شد

به گزارش الف دانلود روسیه ملزم کرد همه دستگاههای هوشمند همچون تلفن ها، کامپیوتر ها و تلویزیونها در این کشور نرم افزار روسی از پیش نصب شده داشته باشند.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، این قانون از روز پنج شنبه به بعد شامل حال همه دستگاههای ساخته شده در روسیه می شود. روسیه این قانون را راهی برای کمک به شرکتهای نرم افزاری روسی در رقابت با شرکتهای بین المللی می داند.

این قانون امکان دارد برای اپل مشکل ساز شود و به قانون ضد این شرکت آمریکایی تبدیل گردد. اما اپل ماه گذشته موافقت نمود به کاربران اجازه دهد نرم افزار روسی را در روسیه نصب کنند.

این شرکت اعلام نمود اپلیکیشن های طراحان روسی را به کاربرانی که گوشی شان را فعال می کنند، عرضه خواهد نمود اما همه اپلیکیشن ها چک می شوند تا اطمینان حاصل شود سیاستهای حریم خصوصی و امنیتی اپل را رعایت می کنند.

این انعطاف پذیری به معنای آن است که کاربران می توانند در هنگام تنظیم دستگاهشان، اپلیکیشن های روسی را به جای اپلیکیشن های خارجی نصب کنند.

تیان ژانگ، یک طراح iOS در توییتی، ویدیویی را از فرایند تنظیمات جدید به اشتراک گذاشت. صفحه نمایش در مرحله تنظیمات، عبارت "مطابق با قوانین روسیه، اپلیکیشن های موجود برای دانلود را مشاهده کنید" را نشان داده است. با انتخاب گزینه ادامه، کاربر به لیستی از اپلیکیشن های روسی هدایت می شود.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، روسیه در کوشش برای رویارویی با شرکتهای فناوری آمریکایی در این کشور و تحکیم اتکا به اینترنت تحت کنترل دولت می باشد. روسیه ماه گذشته دسترسی به توییتر را در واکنش به امتناع این شرکت از حذف محتوای ممنوع آهسته کرد اما به اشتباه خیلی از وب سایتهای دولتی همچون وبسایت کرملین قطع شدند.
1400/01/14
19:35:50
0.0 / 5
758
تگهای خبر: اپل , اینترنت , دانلود , دستگاه
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
الف دانلود