پرندگان مهاجر در بوستان آزادگان

پرندگان مهاجر در بوستان آزادگان

به گزارش الف دانلود دریاچه بوستان آزادگان در منطقه ۱۵ به رسم هرساله بهار میزبان پرندگان مهاجر شده است.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، شهردار منطقه ۱۵ با بیان اینکه هرساله با شروع فصل بهار دریاچه بوستان آزادگان میزبان پرندگان مهاجر و بومی می شود، اظهار داشت: به قول کارشناسان این منطقه گونه های مهاجر همه ساله با سرد شدن هوا از عرض های شمالی تر مانند سیبری به عرض های جنوبی تر مانند ایران مهاجرت می کنند و تا آخر فصل سرما در منطقه حضور دارند و با گرم شدن هوا به عرض های شمالی بر می گردند.
محمدی اضافه کرد: بیشتر این پرندگان را کاکایی سرسیاه، کاکایی خزری، حواصیل خاکستری و اردک سرسبز می سازند که به سادگی در سطح دریاچه آزادگان دیده می شوند.
شهردار منطقه ۱۵ با بیان اینکه این پرندگان زیبایی خاصی را به دریاچه آزادگان بخشیده و یکی از جاذبه های گردشگری و جذاب منطقه ۱۵ در این فصل محسوب می شوند، افزود: این پرنده ها از اواسط زمستان به این منطقه می آیند و بعد از لانه گزینی و تخم گذاری در محدوده دریاچه آزادگان زندگی می کنند و در اواسط بهار این محدوده را ترک می کنند.
او ضمن اشاره به وسعت ۴ هکتاری دریاچه بوستان آزادگان اظهار داشت: این حجم آب از جاذبه های پرندگان مهاجر در فصل زمستان و بهار است و پرنده نگاران و عکاسان می توانند تا پیش از گرم شدن هوا با حضور در این دریاچه از آنها پرنده نگاری کنند.
براساس گزارش سایت شهر، کاکایی ها دسته بزرگی از مرغان نوروزی اند که در سراسر جهان پراکنده زیست می کنند. آنها به صورت کلی پرندگانی با جثه ای متوسط تا بزرگند و رنگشان معمولاً سفید یا خاکستری است و در ایران هم بندرانزلی زیستگاه اصلی آنهاست.
حواصیل های خاکستری در ایران در فصل زمستان از پراکندگی نسبتاً زیادی برخوردار بوده و به تعداد زیادی زاد ولد می کند و از مناطق سردسیر در فصل زمستان دست به مهاجرت می زنند و به مناطق گرمتر می آیند. مرغابی سرسبز هم در خیلی از نقاط دنیا بعنوان پرنده مهاجر و پرنده مقیم حضور دارد. این پرنده در مناطق تالابی، نیزارها، سواحل دریا و مصب رودخانه ها به سر برده و روی زمین، لابه لای علفها یا در بین درختان آشیانه می سازد. در ایران هم بیشتر در نواحی بندر انزلی و کلاً سواحل دریای خزر دیده می شوند.
منبع:

1400/01/21
11:39:42
0.0 / 5
929
تگهای خبر: سایت , هاست
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
الف دانلود