در همایش معاونین هماهنگی امور عمرانی استانداریهای سراسر كشور مطرح شد؛

جمالی نژاد: كوشش برای افزایش شور و نشاط در انتخابات 28 خرداد ماه

جمالی نژاد: كوشش برای افزایش شور و نشاط در انتخابات 28 خرداد ماه

به گزارش الف دانلود معاون عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با تشریح این امر که باید با اهتمامی جدی تر از قبل به پایان پروژه های عمرانی نیمه تمام در کشور همت گماریم؛ اظهار داشت: شیرینی و حلاوت اتمام این پروژه ها باید در همین بازه زمانی باقی مانده از عمر دولت دوازدهم چشیده شود.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، مهدی جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در همایش ویدئوکنفرانسی امروز معاونین هماهنگی امور عمرانی استانداریهای سراسر کشور که در محل وزارت کشور انجام شد با اشاره به اینکه مهم ترین ماموریت پیش روی ما مساله انتخابات سراسری در کشور است، اظهار داشت: یک بخش مهم این انتخابات که انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاست مربوط به حوزه شهرداری ها و دهیاری ها می شود و برای همین باید با حساسیت و دقت بالا در این حوزه ورود موثر داشته باشیم.
معاون عمرانی وزیر کشور با اشاره به این مساله که باید به سهم خود در افزایش شور و نشاط و مشارکت عمومی در جامعه کمک کنیم؛ اظهار داشت: اتفاقا انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا باتوجه به خاصیت های محلی اش زمینه شورآفرینی و تهییج و حضور بیشتر عموم مردم را دارد و برای همین باید با رعایت اصل قانونمداری به تقویت شور و شوق انتخاباتی در کشور کمک نماییم.
جمالی نژاد با اعلان اینکه یکی از برنامه های معاونین عمرانی باید مساله آموزش باشد؛ اظهار داشت: با بهره گیری از ظرفیت های صدا و سیما در استانها آگاهی بخشی لازم هم به انتخاب کنندگان و هم انتخاب شوندگان داده شود تا زمینه برای حضور مدیران شایسته و لایق در کشور در سطح شوراها و شهرداری ها فراهم گردد.
موضوع اتمام پروژه های نیمه تمام عمرانی در کشور از دیگر محور های نشست امروز بود و در این خصوص جمالی نژاد اظهار داشت: باید با فعال سازی تمامی ظرفیت های ممکن، پروژه های نیمه تمام در سطح استانی به مرحله بهره برداری برسد تا مردم عزیز کشورمان از فرصت ها و مزایای این پروژه ها در سریعترین زمان ممکن بهره مند شوند.
رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در ادامه صحبت هایش به ضرورت افزایش اختیار عمل دهیاری ها در توسعه امور روستایی اشاره نمود و اظهار داشت: خوشبختانه لایحه جامع دهیاری به تصویب دولت رسیده و ان شاءالله با تصویب نهایی این لایحه در مجلس شورای اسلامی، میزان اختیارات و قدرت دهیاری ها افزایش می یابد.
معاون عمرانی وزیر کشور همین طور به معضل کم آبی و خشکسالی سال آبی جاری در کشور اشاره نمود و اظهار داشت: باتوجه به اقلیم خشک کشور، موضوع سازگاری با کم آبی بصورت جدی پیگیری شود.
ساخت و ساز بدون مجوز از دیگر محورهای مهم نشست امروز بود و در این خصوص رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با اعلان اینکه این مهم همچون تاکیدات جناب آقای دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور است، اظهار داشت: همیشه یکی از پیگیری های مقام عالی وزارت جدیت در امر مقابله با ساخت و سازهای بدون مجوز در کشور است و لازم است که در این حوزه معاونین عمرانی استانداری های سراسر کشور به ویژه در ماههای باقیمانده خدمت، اهتمام لازم را داشته باشند.
طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، جمالی نژاد در آخر اشاره کرد: باتوجه به نامگذاری سال جدید با محوریت پشتیبانی از تولید و رفع موانع، باید بستر عملیاتی این شعار را در روستاها و شهرهای کشور تحقق بخشیم و تلاش نماییم روستاهای کشور به عرصه ای برای تولید و کارآفرینی بیشتر در کشور تبدیل گردند.
منبع:

1400/01/25
21:37:05
0.0 / 5
943
تگهای خبر: پشتیبان , سازمان , كنفرانس
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
الف دانلود