فرمانده انتظامی استان مركزی خبر داد؛

دستگیری 3 آدم ربا در عملیات پلیس استان مركزی

دستگیری 3 آدم ربا در عملیات پلیس استان مركزی

الف دانلود: فرمانده انتظامی استان مرکزی از دستگیری سه تبعه افغان که نوجوان 12 ساله ای را از کشور افغانستان ربوده و به شهرستان اراک منتقل کرده بودند، آگاهی داد.به گزارش الف دانلود به نقل از مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس، حسن مفخمی شهرستانی اظهار داشت: در چند روز قبل، شخصی تبعه افغان با ارائه برگه مرجوعه ای از مرجع قضائی، شکایتی از آدم ربایی فرزند ۱۲ ساله اش را بیان نمود.
وی اضافه کرد: در تحقیقات انجام شده از فرد شاکی، مشخص شد که در اسفندماه سال گذشته، افرادی ناشناس پسر بچه ۱۲ ساله اش را در یکی از ایالت های افغانستان ربوده و به کشور ایران آورده اند و برای آزادی او مبلغ پنج میلیارد تومان درخواست کرده اند.
فرمانده انتظامی استان مرکزی افزود: با برآوردهای انجام شده و احتمال حضور آدم ربایان در استان مرکزی، بررسی موضوع به صورت تخصصی در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
مفخمی شهرستانی خاطرنشان کرد: با شروع تحقیقات تخصصی کارآگاهان پلیس، آدم ربایان که از ورود پلیس به این مورد باخبر شده بودند، بلافاصله پسربچه ربوده شده را آزاد کردند که با پیگیری پلیس، وی صحیح و سالم تحویل خانواده اش شد.
وی بیان نمود: با عنایت به اهمیت موضوع، پیگیری پرونده با جدیت از طرف پلیس دنبال و سرانجام مشخص شد که آدم ربایان در یک کوره آجرپزی در اطراف شهرستان اراک مشغول به کار هستند.
فرمانده انتظامی استان مرکزی اظهار داشت: با شناسایی محل حضور این افراد، تیمی از کارآگاهان پلیس به محل اعزام شدند و در عملیات غافلگیرانه، هر سه فرد آدم ربا دستگیر و برای تکمیل تحقیقات به پلیس آگاهی استان دلالت شدند.
مفخمی شهرستانی تصریح کرد: در مراحل بازجویی های انجام شده، دستگیرشدگان به آدم ربایی با هدف دریافت پول از خانواده پسربچه اعتراف کردند که با تکمیل تحقیقات پلیس، پرونده تشکیل شده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی ارسال شد و آدم ربایان نیز با دستور قضائی روانه زندان شدند.


منبع:

1400/01/26
17:55:17
0.0 / 5
664
تگهای خبر: تحقیقات
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
الف دانلود