به علت ضعف فنی؛

استفاده اطلاعاتی از هوش مصنوعی در اروپا ممنوع می شود

استفاده اطلاعاتی از هوش مصنوعی در اروپا ممنوع می شود

به گزارش الف دانلود یک سند فاش شده اتحادیه اروپا نشان داده است استفاده از هوش مصنوعی برای جاسوسی از مردم و شناسایی چهره آنها به دلیل ضعف های آن توقف می شود.به گزارش الف دانلود به نقل از سی ان بی سی، در این سند ۸۱ صفحه ای تصریح شده فناوری تشخیص چهره مبتنی بر هوش مصنوعی هنوز آن قدر پیشرفته نیست که برای کنترل و شناسایی غیر تبعیض آمیز افراد مورد استفاده قرار بگیرد.
در این سند افشا شده که اتحادیه اروپا استفاده از این تکنولوژی برای کنترل دائمی مردم و امتیازدهی اجتماعی به آنها بر اساس رفتارهای روزمره آنها را مورد بررسی قرار داده، اما به دلیل ضعف و خطاهای فناوری مورد اشاره در زمینه تشخیص هویت افراد این روند را عملیاتی نخواهد کرد.
سند مذکور پیش نویس طرحی است که قرار بوده برای تصویب در کمیسیون اروپا مطرح شود، اما اخیرا به صورت گسترده در فضای مجازی انتشار یافته است. در این سند روش هایی برای نظارت و پیگیری روزانه افراد در فضای مجازی و واقعی پیشنهاد شده است تا بر این اساس افراد امتیازبندی شوند و در ادامه تصریح شده با عنایت به خطرات بالای استفاده از هوش مصنوعی بدین منظور به دلیل ضعف های آن در زمینه شناسایی دقیق افراد با جنسیت ها، قومیت ها، نژادهای متفاوت این کار متوقف می شود.
در عین حال کمیسیون اروپا مدعی شده مقرر است در این حوزه در نشستی در تاریخ ۲۱ آوریل تصمیم گیری کند و هر متنی که در این حوزه پیش از این تاریخ منتشر شود، قانونی نیست.

1400/01/28
09:56:15
0.0 / 5
568
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
الف دانلود