گوگل به گمراه كردن مصرف كنندگان استرالیایی متهم شد

گوگل به گمراه كردن مصرف كنندگان استرالیایی متهم شد

الف دانلود: دادگاه فدرال استرالیا در حکمی اعلام نمود گوگل بعضی از مصرف کنندگان را درباره اطلاعات مکان شخصی که از راه دستگاههای اندروید جمع آوری شده، گمراه کرده است.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، کمیسیون مصرف کننده و رقابت استرالیا ضمن اشاره به حکم دادگاه، اعلام نمود به دنبال دریافت خسارت از گوگل است با این وجود به میزان آن اشاره نکرد.

راد سیمز، رئیس کمیسیون مصرف کننده و رقابت استرالیا در اطلاعیه ای اعلام نمود این پیروزی مهمی برای مصرف کنندگان بخصوص تمامی افرادی که نسبت به حریم خصوصی آنلاین خود نگران هستند، به حساب می آید چونکه حکم دادگاه این پیام قوی به گوگل و سایر سایرین ارسال می کند که شرکتهای بزرگ نباید مشتریان خویش را گمراه کنند.

این پرونده در ارتباط با تنظیمات خاص گوگل در رابطه با جمع آوری اطلاعات مکان، سابقه مکان و فعالیت وب و اپلیکیشن بود.

طبق یافته های دادگاه فدرال استرالیا، گوگل به نادرستی مدعی شده که امکان دارد اطلاعات تنظیمات سابقه مکان دستگاههای کاربران را در فاصله ژانویه ۲۰۱۷ تا دسامبر ۲۰۱۸ جمع آوری کرده باشد.

تنظیمات کنترل فعالیت وب و اپلیکیشن هنگامی که فعال می شود، امکان جمع آوری، ذخیره و استفاده از اطلاعات توسط گوگل را امکان پذیر می کند و به صورت پیش فرض در دستگاهها فعال می شود. کاربران آگاه نشده بودند غیر فعال کردن سابقه مکان اما فعال نگه داشتن تنظیمات فعالیت وب و اپلیکیشن به گوگل اجازه می دهد به جمع آوری اطلاعات ادامه دهد.

این دادگاه استرالیایی حالا باید تصمیم بگیرد آیا این مساله را یک رخنه در نظر بگیرد و بررسی کند چه تعداد دفعات اتفاق افتاده است اما شبکه ABC استرالیا به نقل از راد سیمز گزارش داد این رگولاتور به دنبال دریافت جریمه از گوگل است.

سخنگوی گوگل اعلام نمود این شرکت در حال بازنگری گزینه های خود است. دادگاه خیلی از ادعاهای رگولاتور استرالیا را رد کرد و ما با سایر یافته های دادگاه موافق نیستیم و هم اکنون سرگرم بازنگری گزینه های خود همچون درخواست تجدیدنظر هستیم.

بر اساس گزارش رویترز، این غول فناوری در ماه های اخیر مشکلات حقوقی در استرالیا پیدا کرد. دولت استرالیا به بررسی و تصویب قانونی پرداخت تا شرکتهای گوگل و فیسبوک را وادار کند به شرکتهای رسانه ای بابت محتوای آنها که در پلت فرم خود نمایش می دهند پول پرداخت کنند.

منبع:

1400/01/29
15:03:28
0.0 / 5
433
تگهای خبر: آنلاین , اپل , دستگاه , شركت
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
الف دانلود