معاون اول رییس جمهور:

برق تولیدی از پسماندها با قیمت خوب از بخش خصوصی خریداری شود

برق تولیدی از پسماندها با قیمت خوب از بخش خصوصی خریداری شود

به گزارش الف دانلود معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: باید با کمک بخش خصوصی از پسماندهای خانگی، پزشکی، ساختمانی و عمرانی بعنوان یک مزیت اقتصادی برای کمک به محیط زیست بهره برد.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، اسحاق جهانگیری در حاشیه مراسم افتتاح کارخانه بازیافت پسماندهای ساختمانی و عمرانی مجتمع پردازش و دفع آبعلی، ضمن اشاره به اینکه حجم بالای پسماندهای خانگی در شهر تهران از مشکلات جدی پایتخت کشور است، تاکید کرد: با تلاشهای شهرداری تهران در چهار سال قبل و با تفکیک پسماندها حجم این زباله های شهری تا پنج هزار و ۸۰۰ تن کاهش یافته است.
دکتر جهانگیری تاکید کرد: باید با کمک بخش خصوصی و فناوری های جدید، دولت وارد عمل شود تا برق تولیدی از این پسماندها با قیمت خوب از بخش خصوصی خریداری شود.
معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: با همت بلند مدیران شهری میتوان کوه های پسماند که در طول چندین دهه گذشته در اطراف تهران انباشته شده است به محصولات اقتصادی تبدیل و این مهم می تواند از ماندگارترین اقدامات مدیریت شهری تهران شود.
جهانگیری در ادامه ضمن اشاره به حجم بالای ۴۵ هزار تنی پسماندهای ساختمانی و عمرانی تاکید کرد: افراد متخلف با تخلیه این پسماندهای ساختمانی و عمرانی در خارج از شهر چهره و محیط زیست و سلامت و زیبایی شهر را بر هم می زنند و در عین حال خطرات جدی برای محیط زیست ایجاد می کنند.
معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: راه اندازی چنین پروژه های بازیافت پسماند ساختمانی و عمرانی می تواند جلوی چنین مشکلاتی را گرفته و این پسماندها را تبدیل به محصول با ارزش اقتصادی و مورد نیاز مردم در زمینه تأمین شن و ماسه نماید.
جهانگیری همینطور ضمن اشاره به ریسک پذیری و تلاشهای بخش خصوصی که با انجام یک کار دانش بنیان برای ایجاد چنین کارخانه های بازیافت عمرانی، اضافه کرد: باید فعالیت این کارخانه ها که با استفاده از علم و دانش فرزندان این سرزمین فعالیت می نمایند از لحاظ محیط زیستی هم آلایندگی نداشته باشد و مواد اولیه به کار گرفته شده در جهت مباحث محیط زیستی استفاده گردد.
معاون اول رئیس جمهور با قدردانی از تلاشهای شهرداری و مجموعه مدیریت شهری در زمینه مدیریت پسماند پایتخت از استاندار و وزارت صمت درخواست نمود تا با اتخاذ اقدامات لازم مشکلات بخش خصوصی که در زمینه مدیریت پسماندها فعالیت می نمایند را حل کنند.
جهانگیری در انتها تصریح کرد: باید با ایجاد کارخانه های جدید مدیریت پسماند و بهره گیری از ظرفیت کامل کمک نماییم تا به این کوه های پسماند چیزی اضافه نشود و کارخانه هایی با عنایت به ظرفیت تهران ساخته شود.
پیش از سخنان معاون اول رئیس جمهور، حناچی شهردار تهران گزارشی از اقدامات انجام شده در مورد ساماندهی انواع پسماندهای شهری ارائه کرد.
منبع:

1400/02/01
21:45:54
0.0 / 5
953
تگهای خبر: فناوری , محصولات
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
الف دانلود