بكارگیری فناوری پرداخت با كف دست آمازون در فروشگاه های آمریكا

بكارگیری فناوری پرداخت با كف دست آمازون در فروشگاه های آمریكا

الف دانلود: شرکت آمازون با رونمایی یک فناوری، به خریداران امکان می دهد کف دست خودرا اسکن کرده و آنرا به کارت اعتباری یا حساب کاربری آمازون خود مرتبط کرده و پول کالاهای خریداری شده را پرداخت کنند.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، آمازون فناوری پرداخت با کف دست را در برخی از شعب فروشگاههای زنجیره ای هول فودز نزدیک دفتر مرکزی آمریکای خود عرضه نمود که به خریداران کمک می نماید صورتحساب خریدشان را سریعتر پرداخت کنند.

این فناوری آمازون وان نام دارد و بعد از تنظیمات اولیه که کمتر از یک دقیقه زمان می برد، خریداران می توانند دستشان را در بخش رجیستر اسکن کنند تا بدون نیاز به باز کردن کیف پول، پول مواد غذایی که خریده اند را پرداخت کنند.

آمازون برای اولین بار این فناوری را اواخر سال قبل عرضه نمود و در آن زمان اعلام نموده بود که این فناوری می تواند در استادیومها، ساختمانهای اداری و سایر فروشگاهها مورد استفاده قرار گیرد. آمازون تا حالا از این فنآوری در چندین فروشگاه بدون صندوق خود بهره برده و اعلام نموده است که هزاران نفر جهت استفاده از آن ثبت نام کرده اند اما آمار مشخصی ارائه نداده است.

کارشناسان حریم خصوصی نسبت به استفاده شرکتها از اطلاعات بیومتریک مانند اسکن چهره یا کف دست هشدار داده اند برای اینکه ریسک هک شدن این اطلاعات و سرقت وجود دارد. آمازون اعلام نموده که تصاویر کف دست را در بخش امنی از سرویس ابری خود نگهداری می کند و این اطلاعات در دستگاه آمازون وان ذخیره نمی شوند. همین طور خریداران می توانند هر زمان که بخواهند برای حذف اطلاعاتشان درخواست کنند.

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، یک فروشگاه هول فودز در سیاتل که خانه آمازون شمرده می شود استفاده از این فنآوری را از روز چهارشنبه شروع کرد. چندین شعبه دیگر این فروشگاه زنجیره ای هم استفاده از فناوری آمازون وان را تا چند ماه آتی شروع می کنند. آمازون به استفاده از این فنآوری در مکانهای دیگر اشاره ای نکرده است.

منبع:

1400/02/04
10:12:02
0.0 / 5
654
تگهای خبر: دستگاه , سرویس , شركت , فناوری
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
الف دانلود