موسوی:

اگر دولت الكترونیك راه اندازی شده بود، دوركاری حداكثری میسر می شد

اگر دولت الكترونیك راه اندازی شده بود، دوركاری حداكثری میسر می شد

به گزارش الف دانلود یک عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه هنوز زیرساخت راه اندازی دولت الکترونیک بطور کامل فراهم نشده، اظهار داشت: اگر اراده لازم جهت راه اندازی دولت الکترونیک وجود داشت خیلی از مراجعات مردم به اداره ها برای گرفتن خدمات دولتی انجام نمی شد و امکان دورکاری حداکثری نیز میسر بود.


سید علی موسوی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: امروز و در وضعیت پس از بحران کرونا موضوع آماده سازی زیرساخت ها بسیار مهمست و دولت الکترونیک همین جا معنا پیدا می کند. اگر زیرساخت های ما آماده بود و دولت الکترونیک راه اندازی شده بود جلوی خیلی از مراجعات مردم به ادارات و ازدحام ها نیز گرفته می شد و خیلی از ضرر و زیان های ناشی از تجمعات اتفاق نمی افتاد.
وی ادامه داد: هم اکنون بنظر می رسد زیرساخت ها خیلی آماده نیست و کم کاری برخی مسئولین همچون وزارت ارتباطات در این مساله دخیل است. اینترنت ملی هم از مسائل مهم در این حوزه است، متاسفانه ما با کمبود زیرساخت مواجهیم و در نتیجه نتوانستیم دولت الکترونیک را بطور کامل راه بیندازیم.
موسوی افزود: مردم تقصیری ندارند و نیازهایی دارند که باید به خاطر آن به ادارات و مراکز دولتی مراجعه کنند. این ما هستیم که باید شرایط را فراهم می کردیم. البته ما این ظرفیت و تکنولوژی را هم داریم که اگر این شرایط فراهم گردد می توان برای دورکاری حداکثری کارمندان نیز زمینه سازی کرد اما تا آن زمان خواهش ما از مردم این است که پروتکلهای بهداشتی مقابله با کرونا را رعایت نمایند تا در این شرایط صدمه ای به آنها نرسد.
این نماینده مجلس تصریح کرد: به وجود آمدن این شرایط اراده مسئولین خصوصا وزارت ارتباطات را می طلبد. اگر زیرساخت دولت الکترونیک فراهم گردد دیگر نیازی به خیلی از مراجعات فیزیکی مردم ندارد و مردم می توانند مشکلات خودرا در بستر اینترنت حل کنند.
منبع:

1400/02/06
13:52:50
0.0 / 5
598
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
الف دانلود