وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاكید كرد؛

اگر همدلی جایگزین دعواها بود ایران در حوزه هوش مصنوعی یكی از كشورهای پیشرو بود

اگر همدلی جایگزین دعواها بود ایران در حوزه هوش مصنوعی یكی از كشورهای پیشرو بود

به گزارش الف دانلود وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن اشاره به وضعیت توسعه هوش مصنوعی در کشور اظهار داشت: اگر همدلی ها و همکاری ها را جایگزین دعواها در زمینه توسعه این علم می کردیم، ایران می توانست تبدیل به یکی از کشورهای پیشرو در این حوزه شود.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در اختتامیه سیزدهمین دوره نبرد هوش مصنوعی ( دانشگاه شریف)، آینده دنیا را در گرو توسعه هوش مصنوعی دانست و اضافه کرد: توسعه اقتصاد دیجیتال مدیون توسعه فناوری های در رابطه با هوش مصنوعی است ازاین رو کشورها در زمینه توسعه این علم با یکدیگر در رقابت هستند.
وی ضمن اشاره به سرمایه گذاری های کلان کشورها در زمینه هوش مصنوعی، اظهار نمود: در حال حاظر ۴۳ درصد سرمایه گذاری کشور امریکا و ۱۳ درصد سرمایه گذاری های کشور چین در حوزه هوش مصنوعی است. اختلاف میزان سرمایه گذاری این دو کشور به معنای فاصله آنها از یکدیگر نیست بلکه ناشی از نوع رویکرد و نگاه آنها به توسعه هوش مصنوعی است.
جهرمی، ضمن اشاره به وضعیت توسعه هوش مصنوعی در کشور تصریح کرد: در کشور تلاشهای بسیاری در دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری در این حوزه صورت گرفته ضمن آنکه سرمایه گذاری هایی از جانب دولت برای توسعه زیر ساخت این فناوری انجام شده است.
وی افزود: اگر همدلی و همکاری ها جایگزین دعواها بر سرتوسعه هوش مصنوعی در کشور می شد ایران می توانست تبدیل به یکی از کشورهای پیشرو در این حوزه شود.
وزیر ارتباطات و فناوری به بیان حرکت بعضی از صنایع مانند فولاد سازی برای کاربردی کردن هوش مصنوعی پرداخت و تصریح کرد: این وزارت خانه برای توسعه این حوزه دو پروژه توسعه اَبَر کامپیوتر که قدرت پردازش مراکز تحقیقاتی این حوزه را ارتقا دهد و همینطور آزادسازی داده ها را در دستور کار خود قرار داده است.
منبع:

1400/02/12
21:32:25
0.0 / 5
435
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
الف دانلود