درآپدیت سیستم جدید عامل اپل؛

محقق ایرانی تاكتیك جدید فیسبوك برای جمع آوری اطلاعات را فاش كرد

محقق ایرانی تاكتیك جدید فیسبوك برای جمع آوری اطلاعات را فاش كرد

به گزارش الف دانلود یک کارشناس فناوری اطلاعات ایرانی متوجه تاکتیک جدید فیسبوک و اینستاگرام برای ترغیب کاربران iOS نسبت به جمع آوری اطلاعات آنان شده است. این محقق از روش مذکور به تاکتیک ترساندن جدید یاد می کند.


به گزارش الف دانلود به نقل از انگجت، به نظر می آید در آپدیت جدید سیستم عامل اپل (iOS۱۴.۵) به کاربران اجازه داده می شود تا ردیابی اطلاعاتشان توسط اپلیکیشن های مختلف را خودشان تنظیم کنند. اما در این میان فیسبوک همچنان تلاش دارد با استفاده از روشی تازه اطلاعات کاربران را ردیابی کند. در همین راستا هشداری در اپ فیسبوک برای کاربرانiOS نشان داده می شود که برپایه آن اطلاعاتی که شرکت از اپ ها و وبسایت ها جمع آوری می کند سبب می شود استفاده از فیسبوک مجانی بماند. پیام مشابهی در اخطار پاپ آپی در اینستاگرام هم نشان داده شده است. فیسبوک ادعا می کند با اجازه دسترسی به اطلاعات کاربر نه تنها تبلیغات شخصی سازی شده بیشتری برای کاربر نشان داده است بلکه از کسب و کارها پشتیبانی می کند و سبب می شود اپ مجانی باشد. به عبارت دیگر کاربر با غیرفعال سازی گزینه ردیابی در اپلیکیشن احتمالاً مجبور می شود در آینده هزینه ای بپردازد. فیسبوک در یک پست وبلاگی توضیحات کاملی درباره این پیام ها عرضه کرده که در اواخر آوریل سالجاری منجر گردیده است اما این هشدارها تابحال مورد توجه نبوده است. اشکان سلطان، یک کارشناس فناوری اطلاعات ایرانی اولین بار متوجه این هشدارهای پاپ آپی شده و در توئیتر خود درباره آنها اطلاع رسانی کرده است. وی در توئیتی نوشت: و ماجرا شروع می شود. فیسبوک / ‏اینستاگرام‬ برای مقابله با تغییرات در تنظیمات iOS۱۴.۵، تاکتیک های جدیدی برای ترساندن کاربران بررسی می کند.
در جدید ترین آپدیت سیستم عامل اپل، توسعه دهندگان اپلیکیشن برای جمع آوری و اشتراک گذاری «شناسه برای تبلیغ» کاربران (identifier for advertiser) باید رضایت آنها را دریافت کند. طبق قوانین جدید اپل توسعه دهندگان اپ همچنان می توانند از اطلاعات دیگری استفاده کنند که کاربر برای تبلیغات هدفمند فراهم می آورد. تعجبی ندارد که فیسبوک تمام تلاش خویش را به کار گرفته تا گزینه ردیابی اطلاعات کاربران در اپلیکیشن را ترویج کند. تبلیغات شخصی سازی شده نقش مهمی در کسب و کار اپل دارند و غیرفعال سازی آن با استفاده از قابلیت iOS۱۴.۵ به این شرکت خسارت می زند.

1400/02/13
19:22:38
0.0 / 5
385
تگهای خبر: اپل , پشتیبان , سایت , سیستم
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
الف دانلود