تجهیز هاب های پستی كشور به سورتینگ مكانیزه

تجهیز هاب های پستی كشور به سورتینگ مكانیزه

الف دانلود: معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه پست مدرن باید به تکنولوژی مدرن مجهز باشد،  از راه اندازی سورتینگ مکانیزه هاب های پستی که ترافیک بالایی دارند آگاهی داد.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، مرسوله پستی شامل پاکت و بسته می شود. پاکت یا پست نامه مثل قبوض، گذرنامه، گواهینامه که در پاکت ارسال می شود و در مقابل بسته و امانت هستند. در گذشته که افراد به هم نامه می نوشتند، ترافیک نامه خیلی بیشتر از بسته و امانات بود که بعنوان هدیه و سوغات می فرستادند. اما در سالهای قبل اتفاقی که در کل دنیا هم افتاده این است که حجم پست نامه در نمودار کمتر شده و بسته و امانت درحال افزایش است.
افزایش حجم مرسولات پستی نیازمند این است که ظرفیت لازم ایجاد شود تا مرسولات در زمان کوتاهی به دست مشتری برسد. در صورتیکه تا قبل از این، ترافیک قابل توجهی در مرکز تجزیه مبادلات لشکر که بعنوان هاب کشوری تلقی می شود، وجود داشت و همه خطوط بین استانی به صورتی به تهران متمرکز بود، شرکت ملی پست برای کاهش این ترافیک پنج هاب منطقه ای و تجهیز را راه اندازی نمود.
با راه اندازی خطوط پستی و هاب های منطقه ای، دیگر لازم نیست بسته ها ابتدا به تهران بیاید. بدین سبب سرعت ارسال بالا می رود، برای اینکه مرسوله بجای اینکه به تهران بیاید و بعد به استانها برود، مستقیم بین استانها مبادله می شود. از طرفی چون تخلیه و بارگیری نمی گردد، ضریب ایمنی مرسولات بالاتر می رود و عناصر کیفی بهبود پیدا می کند. همین طور وقتی خط های مستقیم برقرار می شود، در هزینه و زمان هم صرفه جویی می شود.
در این راستا به نقل از شرکت ملی پست، آیین افتتاح هاب پستی منطقه شمال کشور برگزار و خط مستقیم مازندران به گیلان افتتاح شد. رمضانعلی سبحانی فر - در این مراسم، مدیرعامل شرکت ملی پست، بازبینی و ارتقای زیرساخت ها را لازمه افزایش کیفیت، سرعت و دقت خدمات پستی برشمرد و اظهار داشت: راه اندازی هاب های پستی یکی از اصلی ترین اقدامات در بحث ارتقای زیرساخت ها بود که سرعت و دقت در عملیات پستی را بهمراه داشته است.
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه پست مدرن باید به تکنولوژی مدرن مجهز باشد و امروز سورتینگ مکانیزه در حال بهره برداری است تا به عملیات سایر هاب های پستی سرعت دهد، از راه اندازی سورتینگ مکانیزه هاب های پستی که ترافیک بالایی دارند آگاهی داد.
تجهیز ناوگان پستی با ۴۰ دستگاه کامیون و ۴۰۰ دستگاه وانت، تامین ملزومات اساسی برای افزایش امنیت بسته های پستی ازجمله ترولی و باکس های ویژه حمل مرسولات از دیگر مواردی بود که رئیس هیئت مدیره شرکت ملی پست بعنوان سایر اقدامات برای ارتقای زیرساخت ها نام برد.
سبحانی فر افزود: اصلاح فرایندها اقدامی بود که از قبل در دستور کار قرار داشت و به سبب شرایط فعلی جامعه سرعت بیشتری گرفت تا علاوه بر جلب اعتماد و افزایش ترافیک در شبکه پستی منجر به افزایش درآمدزایی در شبکه شود. برای افزایش سرعت کار تعداد پنج هاب پستی را در سال قبل راه اندازی کردیم تا بستری برای استان هایی که فرهنگ و زبان مشترک دارند برای بهره گیری از امکانات همدیگر فراهم گردد.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون مردم استان های گلستان، گیلان و مازندران از نیازهای هم باخبر می شوند و می توانند بدون واسطه مایحتاج خودرا تامین کنند، اظهار داشت: راه اندازی خطوط مستقیم موجب تسهیل در بهره مندی از امکانات بین شهری می شود. با راه اندازی خط مستقیم مازندارن به گیلان، دیگر نیاز نیست که امانات گیلان ابتدا به تهران بیاید بلکه مستقیم به مقصد ارسال می شود.
رئیس هیئت مدیره شرکت ملی پست با اشاره به اینکه این امر دو روز زمان ارسال را می کاهد از راه اندازی خط مستقیم گیلان - اردبیل آگاهی داد.

منبع:

1400/02/14
14:04:05
0.0 / 5
766
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
الف دانلود