مدیركل ارتباطات همراه اول:

پیام اخطار زلزله هک نبوده است

پیام اخطار زلزله هک نبوده است

به گزارش الف دانلود، مدیرکل ارتباطات اپراتور همراه اول در رابطه با پیام اخطار زلزله به بعضی از شهروندان توضیح داد: هیچگونه هک و یا نفوذی در شبکه صورت نگرفته و این مورد متأسفانه به علت خطای تیم تحقیقاتی که بر قابلیت اخطار بلایای طبیعی سیل یا زلزله کار می کردند و قرار بود پیام را صرفاً آن تیم تحقیقاتی دریافت نمایند، بوده است.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، حامد حکاکان - مدیر کل ارتباطات همراه اول - در یک گفت وگوی تلویزیونی اظهار داشت: عذرخواهی می کنم از مشترکینی که این پیام را به اشتباه دریافت کرده اند.
وی اضافه کرد: این نوید را می دهم که هیچگونه هک و یا نفوذی در شبکه صورت نگرفته و این مورد متاسفانه به خاطر خطای تیم تحقیقاتی که داشتند روی قابلیت اخطار بلایای طبیعی سیل یا زلزله کار می کردند بود و قرار بود صرفاً آن تیم تحقیقاتی پیام را دریافت نمایند.
همراه اول هم در اطلاعیه ای ضمن عذرخواهی از مشترکان خود اعلام نمود هیچگونه هک یا نفوذی در شبکه صورت نگرفته و این پیام به علت خطای یک تیم تحقیقاتی در ارسال پیام تست سرویس جدید اخطار بلایای طبیعی بوده است که تیم تحقیقاتی که درحال تست سرویس اخطار بلایای طبیعی بوده به اشتباه پیام را برای تعدادی از مشترکان همراه اول در شهر تهران ارسال کرده است.
گفتنی است؛ ساعاتی پیش پیامی که به نظر می آید از جانب گوگل و تحت سیستم عامل تلفن های همراه ارسال شده باشد، برای بعضی از شهروندان ارسال شد. این پیام که با عنوان اخطار زلزله بر روی گوشی تلفن همراه بعضی از شهروندان ظاهر شده بود، دارای چنین محتوایی بود: اخطار زلزله؛ آرام باشید و به پناهگاهی در اطراف بروید» پیگیری های ایسنا نشان داد که چنین پیامی صحت نداشته و جعلی است.
منبع:

1401/09/17
21:31:03
0.0 / 5
228
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
الف دانلود