گوگل برای نقض امتیاز اسپیکر هوشمند جریمه شد

گوگل برای نقض امتیاز اسپیکر هوشمند جریمه شد

به گزارش الف دانلود، هیات منصفه فدرال سانفرانسیسکو، گوگل را به علت نقض یکی از امتیازهای انحصاری شرکت سازنده اسپیکر هوشمند سونوس (Sonos) در دستگاههای صوتی بی سیم خود، به پرداخت ۳۲.۵ میلیون دلار خسارت به این شرکت محکوم نمود.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، این پرونده بخشی از یک دعوای بزرگ بر سر مالکیت معنوی بین گوگل و سونوس است که سابق بر این، پیمان همکاری داشتند اما حالا در آمریکا، کانادا، فرانسه، آلمان و هلند پرونده شکایت دارند.

این شرکت ها پیش از این جهت استفاده از سرویس پخش موسیقی گوگل در محصولات سونوس با یکدیگر همکاری داشتند اما سونوس از گوگل به علت نقض حق امتیاز انحصاری در لس آنجلس و در کمیسیون تجارت بین المللی آمریکا در سال ۲۰۲۰ شکایت نمود و این غول فناوری را به کپی برداری از فناوری خود در طول همکاری شان در دستگاه هایی همچون گوگل هوم (Google Home) و کروم کَست آدیو، متهم کرد.

سونوس سال قبل موفق شد حکم ممنوعیت واردات برخی از دستگاههای گوگل را از کمیسیون تجارت بین المللی آمریکا بگیرد و گوگل برای این حکم، درخواست تجدید نظر کرده است.

گوگل هم به نوبه خود در کالیفرنیا و در کمیسیون تجارت بین المللی آمریکا از سونوس شکایت نمود و این سازنده اسپیکر هوشمند را متهم کرد از فناوری این شرکت در محصولاتش بهره برده است. سونوس، شکایت های گوگل را یک تاکتیک ارعاب برای زمین زدن رقیب کوچکترش، خوانده است.

شرکت سونوس که در سانتا باربارای کالیفرنیا مستقر است، بعد از کاهش پیشبینی درآمد خود، حدودا یک پنجم ارزش بازارش را اوایل ماه مه از دست داد.

طبق نظر هیات منصفه فدرال، گوگل یکی از دو امتیاز انحصاری مورد بحث در این پرونده را نقض کرده است. سونوس پیش از این از دادگاه، ۹۰ میلیون دلار خسارت درخواست کرده بود. طبق اظهارات گوگل، بعد از بررسی پرونده شکایت توسط قاضی منطقه ای ویلیام الساپ، سونوس خسارت درخواستی خویش را از سه میلیارد دلار کاهش داده بود.

یک سخنگوی گوگل روز جمعه اظهار داشت: این پرونده، یک اختلاف محدود در مورد برخی از خصوصیت های بسیار خاص است که معمولاً استفاده نمی شوند و این شرکت درحال بررسی اقدامات بعدی است. گوگل همینطور اعلام نمود همواره، فناوری را به صورت مستقل توسعه داده و بر مبنای ایده هایش، به رقابت پرداخته است.

بر اساس گزارش رویترز، سخنگوی سونوس اظهار نمود: این حکم باردیگر تایید می کند که گوگل یک ناقض زنجیره ای مجموعه امتیازهای انحصاری این شرکت است.

منبع:

1402/03/07
11:13:34
0.0 / 5
211
تگهای خبر: دستگاه , سرویس , شركت , فناوری
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
الف دانلود