ایلان ماسک دو برابر پولدارتر از زاکربرگ شد

ایلان ماسک دو برابر پولدارتر از زاکربرگ شد

الف دانلود: شاخص میلیاردرهای بلومبرگ نشان میدهد ثروت خالص ایلان ماسک، بیش از دو برابر مارک زاکربرگ است.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، به نظر می آید ایلان ماسک، هفته بدی را پشت سر گذاشته است. ده ها میلیون نفر در ساعات اولیه راه اندازی اپلیکیشن تردز (Threads) که به عنوان رقیب توییتر از طرف شرکت متا پلت فرم مارک زاکربرگ عرضه شده است، به این شبکه اجتماعی جدید پیوستند. هر چند راه اندازی تردز، موجب عصبانیت ایلان ماسک شد و او نامه ای به متا ارسال کرد و این شرکت را به شکایت برای کپی برداری از توییتر متهم کرد اما ایلان ماسک از نظر ثروت، همچنان جلوتر از مارک زاکربرگ است.

طبق شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، ثروت خالص ایلان ماسک، امسال ۱۰۶ میلیارد دلار افزوده شد و به ۲۴۳ میلیارد دلار رسید. با این وجود، زاکربرگ هم ۶۰ میلیارد دلار پولدارتر شد و ثروت خالصش حالا به ۱۰۶ میلیارد دلار رسیده است.

بخش عمده ثروت ایلان ماسک که در سال ۲۰۲۱ به حدود ۳۳۸ میلیارد دلار است، مربوط به سهامی است که در شرکت خودروسازی برقی تسلا دارد که امسال ۱۵۳ درصد رشد کرده و ارزش آن تا روز جمعه، به ۸۶۰ میلیارد دلار رسید. متا فاصله بسیاری با تسلا ندارد و ارزش سهامش امسال ۱۳۲ درصد رشد کرده و به ۷۴۴ میلیارد دلار رسیده است.

تنش ها میان ایلان ماسک و زاکربرگ بر سر پلت فرم جدید متا بالا رفته و ماسک، متا را متهم کرده است کارکنان سابق توییتر را استخدام کرده تا به ساخت نسخه کپی از آن کمک کنند.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، بعد از اینکه مارک زاکربرگ ظاهرا دعوت ایلان ماسک برای مبارزه و حل اختلافاتشان را پذیرفت، راه اندازی تردز، ماجرای مبارزه در قفس این دو میلیاردر را جدی کرده است. ماسک در توییتی نوشت: من آماده مبارزه در قفسه هستم اگر او آماده است. زاکربرگ هم بلا فاصله یک استوری اینستاگرام با این مضمون منتشر کرد: لوکیشن را برایم بفرست.
1402/04/19
18:33:57
0.0 / 5
282
تگهای خبر: اپل , شبكه اجتماعی , شركت
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان الف دانلود
الف دانلود