توشیبا پیشنهاد خرید ۱۴ میلیارد دلاری گرفت

توشیبا پیشنهاد خرید ۱۴ میلیارد دلاری گرفت

به گزارش الف دانلود، توشیبا پیشنهاد خرید دو تریلیون ین (۱۴ میلیارد دلار) دریافت کرد که این شرکت الکترونیکی و انرژی ژاپنی گرفتار تبعات رسوایی را خصوصی خواهد نمود.به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، صندوق متعلق به گروهی از بانکها و شرکتهای ژاپنی به نام "ژاپن اینداستریال پارتنرز"، این پیشنهاد خرید را مطرح کرده اند و قیمت پیشنهادی بر مبنای قیمت ۴۶۲۰ ین (۳۲ دلار) هر سهم این شرکت است.

آکیهیرو واتانابی، رئیس توشیبا، از سهامداران خواست از این پیشنهاد حمایت کنند و اعلام نمود این تنها گزینه برای اینست که توشیبا به قدرت سابق خود برگردد.

توشیبا برای سه ماهه آوریل تا ژوئن، ضرر ۲۵ میلیارد ین (۱۷۶ میلیون دلار) را از فروش ۷۰۴ میلیارد ین (پنج میلیارد ین) گزارش کرد. فروش این شرکت حدود پنج درصد نسبت به سه ماهه قبل از آن، کاهش داشت.

توشیبا ضمن اشاره به ابهامات در کسب و کار تراشه کامپیوتر خود، پیشبینی از سود کل سال خود عرضه نکرد.

اگر این پیشنهاد خرید موفق شود، گام بزرگی در تلاش چند ساله این شرکت برای رونق گرفتن است و اجازه می دهد از بازار سهام ژاپن بیرون برود.

حداقل دو سوم از سهامداران توشیبا باید سهام خویش را عرضه کنند تا این پیشنهاد خرید، موفقیت آمیز باشد. سرمایه گذاران کنشگر خارجی، تعداد قابل توجهی از سهام توشیبا را در اختیار دارند و بعضی از آنها نسبت به این پیشنهاد، ابراز نارضایتی کرده اند.

هیات مدیره توشیبا این قرارداد را در مارس پذیرفت. ارزش سهام توشیبا روز دوشنبه در ۴۵۸۴ ین (۳۲ دلار) بسته شد.

این خرید، توشیبا را در اتحاد با شرکای ژاپنی نگه می دارد. گروه "ژاپن اینداستریال پارتنرز" در سال ۲۰۰۲ برای ساختاربندی مجدد شرکتهای ژاپنی تاسیس شد و در برندهای ژاپنی دیگر مانند سونی، هیتاچی و المپوس سرمایه گزاری نموده است.

توشیبا که یک تولیدکننده بزرگ در صنعت هسته ای ژاپن است، در مارس سال ۲۰۲۲ از سونامی که سبب از کار افتادن سه راکتور در فوکوشیما واقع در شمال شرقی ژاپن شد، صدمه دید. توشیبا در برچیدن نیروگاه هسته ای دای ایچی فوکوشیما که انتظار می رود چند دهه به طول بینجامد، مشارکت دارد.

شرکت "وستینگ هاوس" که بازوی هسته ای آمریکایی توشیبا است، بعد از سال ها ضرردهی و به دنبال افزایش هزینه های ایمنی، در سال ۲۰۱۷ اعلام ورشکستگی کرد.

برند توشیبا که زمانی برای دستگاههای خانگی، لپ تاپ ها، باتری ها و تراشه های کامپیوتری شناخته شده بود، هدف سهامداران کنشگر خارجی قرار گرفت.

رسوایی حسابداری در سال ۲۰۱۵ که شامل دستکاری چند ساله حساب ها بود، شهرت این شرکت را مخدوش کرد.

بر اساس گزارش رویترز، تارو شیمادا، مدیرعامل توشیبا گفته است ثبات را به توشیبا خواهد آورد که تا چند سال دیگر، ۱۵۰ ساله خواهد شد. وی از سهامداران خواست از این پیشنهاد حمایت کنند.

منبع:

1402/05/17
08:05:11
0.0 / 5
207
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان الف دانلود
الف دانلود