در اتحادیه اروپا و در ماه آگوست

فروش خودرو های تمام الکتریکی رکورد زد

فروش خودرو های تمام الکتریکی رکورد زد

الف دانلود: داده های انجمن خودروسازان اروپا (ACEA) در روز چهارشنبه نشان داد که بیش از یک پنجم خودروی جدید فروخته شده در اتحادیه اروپا در ماه آگوست، بطورکامل الکتریکی بود برای اینکه فروش مدلهای بدون آلایندگی بیش از دو برابر شده است.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، انجمن خودروسازان اروپا اعلام نمود که مدلهای تمام الکتریکی ۲۱ درصد از فروش را در اتحادیه اروپا در ماه اگوست می سازند و این نخستین بار است که بیش از یک پنجم کل فروش را شامل می شوند.
حدود یک میلیون خودروی تمام الکتریکی در هشت ماه اول سال ۲۰۲۳ در اتحادیه اروپا به فروش رسید. بطور کلی، فروش خودرو در اتحادیه اروپا در ماه آگوست ۲۱ درصد افزوده شد که به طور معمول ماه کم فروش برای خودرو است اما سیزدهمین ماه متوالی رشد فروش را داشت برای اینکه صنعت خودرو از مشکلات زنجیره تامین در رابطه با بیماری همه گیر بهبود می یابد.
فروش خودرو های تمام الکتریکی در ماه اگوست ۲۰۲۲ بیش از دو برابر شده و به ۱۶۵ هزار و ۱۶۵ دستگاه رسیده است. مدلهای احتراق داخلی کمتر از ۵۰ درصد از فروش را در ماه اگوست به خود اختصاص دادند و پلاگین هیبریدی نیز۷.۴ درصد در صورتیکه هیبریدهای کامل ۲۳.۹ درصد از فروش را می سازند.
مدلهای دیزلی تنها ۱۲.۵ درصد از فروش را به خود اختصاص دادند. خودرو های دیزلی بیش از ۵۰ درصد از فروش خودرو های جدید را تا سال ۲۰۱۵ را شامل می شدند.
بر اساس گزارش رویترز، انجمن خودروسازان اروپا اعلام نمود که فولکس واگن، بزرگترین فروشنده خودرو در اروپا، در ماه آگوست ۲۱.۲ درصد افزایش فروش داشته است و استلانتیس و رنو به ترتیب شاهد افزایش فروش ۶.۴ و ۲۲.۳ درصدی بودند.
منبع:

1402/06/31
13:56:31
0.0 / 5
213
تگهای خبر: دستگاه
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان الف دانلود
الف دانلود