اقتصاد جهانی در سال ۲۰۲۴ به کجا می رود؟

اقتصاد جهانی در سال ۲۰۲۴ به کجا می رود؟

الف دانلود: 61 درصد از پاسخ دهندگان در آخرین چشم انداز اقتصاددانان ارشد مجمع جهانی اقتصاد اعلام نمودند که اقتصاد جهانی احیانا در سال آینده ضعیف خواهد شد البته اکثریت و یا 86 درصد اقتصاددانان ارشد نسبت به کاهش موج تورم جهانی خوشبین هستند.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، اقتصاددانان هشدار می دهند که چشم انداز اقتصادی می تواند پیشرفت به سمت اهداف توسعه را تضعیف کند و ۷۴ درصد اعلام نمودند که تنش های ژئوپلیتیکی نیز همین تأثیر را خواهد داشت.
عدم قطعیت یک عامل کلیدی است و ترس از رکود جهانی درحال کاهش است اما نگرانی ها در مورد اقتصاد چین که اخیراً گرفتار رکود شده است، بالا رفته است. مسائل ژئوپلیتیکی و سیاسی داخلی از دیگر عوامل ناراحت کننده هستند. از هر ۱۰ اقتصاددانی که برای این گزارش نظرسنجی شده بودند، ۹ نفر معتقدند که ژئوپلیتیک در سال آینده نوسانات اقتصادی ایجاد خواهدنمود.
آسیا و خصوصاً آسیای جنوبی به عنوان قوی ترین چشم انداز رشد در نظر گرفته می شود. با این وجود، انتظارات برای چین کم شده است. این گزارش عنوان نمود که علاوه بر بازگشت کندتر از حد انتظار مصرف داخلی در اوایل امسال، چشم انداز اقتصادی چین تحت تأثیر فشارهای کاهش تورم و نشانه هایی از شکنندگی در بازار حیاتی املاک و مستغلات قرار گرفته است. حجم تجارت نیز کم شده است و واردات ۱۲.۴ درصد و صادرات ۱۴.۵ درصد در سال منتهی به جولای ۲۰۲۳ کم شده است.
چشم انداز اقتصاد ایالات متحده از ماه مه بطور قابل توجهی بهبود یافته است، بطوریکه حدود ۸۰ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی انتظار رشد قوی یا متوسط امسال و سال آینده را دارند که از حدود ۵۰ درصد در ماه مه بالا رفته است.
اروپا امسال با رشد ضعیف یا بسیار ضعیف مواجه می باشد اما این تصویر می تواند بطور قابل توجهی در سال ۲۰۲۴ تغییر کند. برای خاورمیانه و شمال آفریقا، ۷۹ درصد رشد متوسط یا قوی را در سالهای ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ پیش بینی می کنند که ۱۵ درصد بیش از ماه مه است.
حدودا سه چهارم پاسخ دهندگان براین باورند که تنش های ژئوپلیتیکی مانع از پیشرفت به سمت اهداف توسعه جهانی در سه سال آینده می شود، در صورتیکه ۵۹ درصد انتظار دارند شرایط مالی مشکل تر همان تأثیر را داشته باشد.
بر اساس گزارش ویفروم، کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل عنوان نمود که سرمایه گذاری سالانه ۴ تریلیون دلار کمتر از میزانی است که برای برآورده کردن اهداف توسعه توسعه پایدار می باشد.
منبع:

1402/07/02
12:21:21
0.0 / 5
207
تگهای خبر: سازمان , شركت , كنفرانس
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان الف دانلود
الف دانلود