رشد ۴۰ درصدی ظرفیت هسته شبكه ملی اطلاعات

رشد ۴۰ درصدی ظرفیت هسته شبكه ملی اطلاعات

به گزارش الف دانلود افزایش سرعت و کیفیت دسترسی به شبکه پهن باند کشور با رشد ۴۰ درصدی ظرفیت هسته شبکه ملی اطلاعات و ارتقای هفتبرابری ظرفیت شبکه انتقال محقق شده است.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، بر مبنای برنامه ششم توسعه، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف به توسعه زیرساخت های شبکه پهن باند کشور با هدف افزایش سرعت و کیفیت پهن باند کشور شده بود که این کار حالا با اقدامات انجام شده و توسعه زیرساخت شبکه پهن باند کشور محقق شده است.
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در ویدئوی «ایران هوشمند» توسعه زیرساخت های شبکه پهن باند کشور را موردبررسی قرار داده است.
تعداد اپلیکیشن های ایرانی در سال ۱۳۹۸ نسبت به سال پیش، با رشد ۲.۳ برابری، به ۳۴۵ هزار اپلیکیشن رسید. این رشد یعنی توسعه زیرساخت ها بگونه ای بود که متخصصان جوان توانستند وارد میدان شوند و برای تصاحب سهمی از بازار با هم رقابت کنند.
فارغ از اجرای ۱۴ هزار کیلومتر فیبر نوری جدید بعنوان شاهرگ های اصلی شبکه پهن باند در سرتاسر کشور، در گام نخست ظرفیت هسته شبکه ملی اطلاعات از ۱۷.۳ به بیشتر از ۲۴ ترابیت برثانیه افزایش پیدا کرد، یعنی رشدی حدود ۴۰ درصدی.
در ادامه برای توسعه دسترسی کاربران به شبکه پهن باند، ظرفیت شبکه انتقال از ۴۱۱۱ به بیشتر از ۲۸ هزار و ۴۱۱ گیگابایت افزایش یافت؛ یعنی ظرفیت شبکه انتقال ظرف سالهای اخیر رشدی هفت برابری داشته است.
بر این اساس، باهدف بهبود دسترسی کاربران به شبکه پهن باند، هم ظرفیت پهن باند و هم بستر انتقال به نحو چشم گیری افزایش یافته است تا در جهت افزایش سرعت و ارتقای کیفیت دسترسی مردم به شبکه ملی اطلاعات در برنامه ششم توسعه، دسترسی کاربران به پهن باند ارتقا پیدا کند.1399/10/07
12:56:03
0.0 / 5
415
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
الف دانلود