مهاجمان سایبری به دنبال نفوذ به ذخیره سازهای تحت شبكه كیونپ

مهاجمان سایبری به دنبال نفوذ به ذخیره سازهای تحت شبكه كیونپ

الف دانلود: وجود سه صدمه پذیری امنیتی در محصولات ذخیره ساز تحت شبکه کیونپ (QNAP)، سبب شده است تا مهاجمان بتوانند این محصولات را در اختیار گرفته و کنترل کنند.


به گزارش الف دانلود به نقل از ایسنا، مهاجمان سایبری بعد از دسترسی کامل به اطلاعات ذخیره شده در ذخیره سازهای کیونپ (NAS)، داده های ذخیره شده روی تجهیزات NAS را با شیوه خاصی رمزگذاری می کنند.
کارشناسان شرکت کیونپ تصریح کرده اند: مهاجمان سایبری از باج افزاری با نام Qlocker بهره برده و با به کارگیری یکی از صدمه پذیری ها، در حال رمز کردن داده های ذخیره شده روی تجهیزات NAS ساخت این شرکت هستند.
مهاجمان Qlocker بعد از اتصال به سیستم ذخیره از تحت شبکه کیونپ (NAS)، اطلاعات را در چارچوب فایل های 7zip به صورت فشرده رمز می کنند. شرکت کیونپ (QNAP Systems، Inc) با انتشار به روزرسانی، سه صدمه پذیری امنیتی "حیاتی" (Critical) را در محصولات(NAS) ساخت خود ترمیم کرده است.
با انجام به روزرسانی سفارش شده، در چهار نسخه از تولیدات کیونپ، صدمه پذیری ها برطرف شده است. اطلاعات فنی، سفارش نامه های مقابله با باج افزار Qlocker، فهرست صدمه پذیری های محصولات NAS و روش مقاوم سازی محصولات ذخیره ساز تحت شبکه کیونپ، در پایگاه الکترونیکی مرکز مدیریت راهبردی افتا دراختیار متخصصان، کارشناسان و مدیران IT سازمان ها و دستگاههای زیرساخت حیاتی کشور قرار گرفته است.
منبع:

1400/02/04
21:14:50
0.0 / 5
729
این پست الف دانلود را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین پستهای مرتبط
نظرات خوانندگان الف دانلود در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
الف دانلود